záslepka ve střeše pro příčníky ?

Goto down

záslepka ve střeše pro příčníky ?

Příspěvek  bobik za Mon Jun 08, 2015 3:21 pm

Mám takový dotaz . Chtěl jsem namontovat příčníky na střechu a po odklopení víčka ve střeše tam je plastová záslepka na šroubu kterou se mi podařilo utrhnout a zbytek zůstal v závitu . Zajímalo by mě jestli jde sundat ten celý šroub z toho závitu vypadá to na M8 . Je tam vlastně M8 šroub a v něm závit M6 jestli se nepletu . Zkusíte mi někdo poradit jak s tím ven ???
Díky moc všem ......
bobik

Poeet p?íspivku : 124
Registration date : 22. 09. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: záslepka ve střeše pro příčníky ?

Příspěvek  petr novy za Mon Jun 08, 2015 5:35 pm

Já jsem do matky, která je součást "střechy" našrouboval nerez imbus s nízkou hlavou..Pokud tam není vůbec nic, ani plast, nebo šroub...tak ten závit je pak špatně použitelný...to znamená, že pokud máš něco v tom závitu..vezmi závitník do neprůchozí díry, a nech si ten závit "vyčistit".
petr novy

Poeet p?íspivku : 266
Registration date : 28. 12. 13

Zobrazit informace o autorovi http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  bobik za Mon Jun 08, 2015 5:43 pm

petr novy napsal:Já jsem do matky, která je součást "střechy" našrouboval nerez imbus s nízkou hlavou..Pokud tam není vůbec nic, ani plast, nebo šroub...tak ten závit je pak špatně použitelný...to znamená, že pokud máš něco v tom závitu..vezmi závitník do neprůchozí díry, a nech si ten závit "vyčistit".

Mě tam zustal v tom zavitu ten plast z toho zaslepovaciho šroubu , pokoušel jsem se ho vyšroubovat a ta hlavička se mi ukroutila a ten závit zustal v tom šroubu.
bobik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  bobik za Mon Jun 08, 2015 5:46 pm

bobik napsal:
petr novy napsal:Já jsem do matky, která je součást "střechy" našrouboval nerez imbus s nízkou hlavou..Pokud tam není vůbec nic, ani plast, nebo šroub...tak ten závit je pak špatně použitelný...to znamená, že pokud máš něco v tom závitu..vezmi závitník do neprůchozí díry, a nech si ten závit "vyčistit".

Mě tam zustal v tom zavitu ten plast z toho zaslepovaciho šroubu , pokoušel jsem se ho vyšroubovat a ta hlavička se mi ukroutila a ten závit zustal v tom šroubu.

Jestli se nepletu tak zavitniky do neprůchozí díry jsou tzv. sadové 3ks po sobě.
bobik

Návrat nahoru Goto down

závitník

Příspěvek  petr novy za Mon Jun 08, 2015 6:20 pm

pokud děláš závit do železa..pro M6..násobíš závit číslem 8 pro výpočet díry a postupně , třemi závitníky, děláš závit.
Pokud už máš závit hotový, postačí ti klasický závitník..s rovnou špičkou a stejně hlubokým závitem po celé délce dříku... myslím, že by sis ho mohl od kámošů, co dělají se železem i půjčit, nebo za pár drobných si ho koupit...tři závitníky používáme kvůli postupnému odebírání materiálu..v tvém případě opravdu stačí jen ten jeden...teď nevím, ale měl by tam být M6 závit a délka šroubu 25 mm
petr novy

Poeet p?íspivku : 266
Registration date : 28. 12. 13

Zobrazit informace o autorovi http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Mon Jun 08, 2015 6:58 pm

Hoši, nechci se mýlit ale ta záslepka je celá plastová a je tam aby se chránila závit před korozí, měla by jít normálně vytlačit, nebo vydloubat??, když vytáhneš další tak to uvidíš je to asi půl cenťáku dlouhý...nebo nahřej šroubovák, ten zatlač do toho plastovýho čudla, uděláš si tam nůtu (zářez pro plochý šroubovák) a použiješ stuidenej šroubovak a toho zbytka vyšroubuješ...
maky

Poeet p?íspivku : 2462
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  bobik za Mon Jun 08, 2015 7:04 pm

maky napsal:Hoši, nechci se mýlit ale ta záslepka je celá plastová a je tam aby se chránila závit před korozí, měla by jít normálně vytlačit, nebo vydloubat??, když vytáhneš další tak to uvidíš je to asi půl cenťáku dlouhý...nebo nahřej šroubovák, ten zatlač do toho plastovýho čudla, uděláš si tam nůtu (zářez pro plochý šroubovák) a použiješ stuidenej šroubovak a toho zbytka vyšroubuješ...

další nevytáhnu jelikož se mi takto podařily všechny .....
zustal jenom ten dřík v závitu
bobik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Mon Jun 08, 2015 8:50 pm

Je to tam jenom nasunutý, takže když použiješ třeba dva čalounický špendlíky proti sobě, tak by to mohlo vyskočit, případně stolařský nebozízek.
svar

Poeet p?íspivku : 2380
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: