Chipování auta

Goto down

Chipování auta

Příspěvek  R-ježek za Wed Nov 14, 2018 12:29 pm

Zdravím pánové, musím se podělit s dojmy z chipování. Nedávno jsem to konečně pořídil, za půl hodiny přehnaný sw řídící jednotky a je to oproti originálu paráda. Auto jede mnohem líp, lépe reaguje na plynový pedál a na temporary je taky dost poznat, jak to dává nebo ubírá. Na kopečcích jsem to odzkoušel jak s tempomatem tak bez a je to opravdu rozdíl v tahu a spotřebě. Když tomu člověk naloží při rozjezdu, tak to žere mnohem víc než předtím ale když se rozjíždím klidně, tak je to taky rozdíl, má to víc síly při menší spotřebě a dřív mohu řadit vyšší stupeň. Jsem zvědav na dlouhodobou spotřebu ale zatím je to dobrý.
R-ježek

Poeet p?íspivku : 277
Registration date : 30. 11. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Chipování auta

Příspěvek  _Mickey_ za Wed Nov 14, 2018 8:27 pm

Kdyz ja nevim, jestli to ma jeste na ty nase dedecky smysl ;-)
Kolik to stalo a kdes to delal?
Jen tak pro info, asi urcite do toho nepujdu, ale jen tak ze zvedavosti.

Dik Mickey
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1157
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  R-ježek za Wed Nov 14, 2018 9:11 pm

Stálo to 3770,- a dělal to OK Chip - jezdí po celé republice a dá se s nimi dobře domluvit čas a místo,klidně dojedou i domů. Bylo to rychle, napojit PC na zásuvku a pak stáhnout původní hodnoty a nahrát nové. Na Facebook mají reklamu, jinak OK Chip tuning. Za mne doporučuji. Je pravda, že už jsem mohl takto jezdit skoro půl roku ale váhal jsem. Toto jsem si dal k Vánocům. Jinde jsou dražší a musíš tam dojet.
R-ježek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  _Mickey_ za Thu Nov 15, 2018 10:43 am

Hele nechci ti nejak kazit radost, ale precetl jsem si ted neco malo o tom a vsude pisou, ze kvalitni chiptuning jedine po zmereni a ziskani x informaci, merej se dokonce i vyfukovy plyny, vykon pred a po se meri na brzde a mel by byt ucinen zapis do TP, jinak muzou byt problemy na technicke.

A to vse asi u tebe neprobehlo co? Kdyz prijeli za tebou a delali to na miste.

No nic, to ja jen tak, ze jsem si to hodne rychle rozmyslel :-)

Hlavne at ti to funguje a jezdi, jak je potreba.

Mickey
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1157
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  R-ježek za Thu Nov 15, 2018 1:43 pm

Zdar, toho jsem četl taky hodně ohledně zápisu do TP. Měření jistě neproběhla a když si vezmu, že jsem s tuningovou krabičkou od větví napojenou přímo na motor emisemi prošel s ještě lepšími hodnotami a nikdo mi nic neřekl a to ty dráty viděli, jak budou zjišťovat chipování ? A to to bylo jen nějak seřízené aby to táhlo. Jestli mají nějaký sw co to najde, tak mám smůlu, jestli budou velké emise tak taky ale uvidíme. Po STK na jaře dám určitě vědět pro ostatní špekulanty jako jsem byl já a nemohl se rozhoupat. Nechám se překvapit, je to tzv. paraganska padina
R-ježek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Dav!d5 za Thu Nov 15, 2018 7:12 pm

Já nad tím taky už cca rok přemýšlím. Ale je to za cca 4 000 bez zkoušky, nebo za cca 10 000 se zkouškou a další věci k tomu. Jako najezdím hodně, takže spotřeba dolu by byla fajn (koukal jsem na Optimal variantu) a koně to má taky nějaké přidat. Turbo mám teď nové, tak by to mělo šlapat. Ale ty prachy za to.. no zvažuju dál. Jen dotaz, ty máš opravdu 92kW? Není to 96kW? Nebo je to už po tom chipovaní? Protože mě by to mělo z 96kW udělat nějakých 113kW a z původních 300Nm udělat 356Nm..
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  R-ježek za Thu Nov 15, 2018 8:39 pm

Mám podle techničáku 92 kw originál,teď po úpravě 113 kw . Myslím že budou mít pro tuto autorizaci jednu verzi
                 Tabulka z webu ORIGINÁL PO ÚPRAVĚ
Výkon (HP) 120 HP 154 HP
Výkon (KW) 88 KW 113 KW
Točivý moment (NM) 270 NM 356 NM
Tu mojí autorizaci 92kw tam nemaji.

Každopádně je to velký rozdíl. I z těch 92 kw třeba jen na těch 113 kw je to poznat. Ten krouťák je hodně poznat. A to že celkově auto reaguje rychleji při tempomatu na kopec a vrchol kopce, dřív to tahalo i  za vrcholem a teď to reaguje mnohem rychleji na změnu zátěže a povoluje nebo přidává svižněji.
R-ježek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: