turbo

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: turbo

Příspěvek  svar za Fri Sep 02, 2016 7:15 am

Určitě se nevyhneš práci zespodu na povolení potrubí, mazání, přepadu a držáků. Rozděláš všechno pod oknem, včetně stěračů a celýho plechu a jde vytáhnout horem, akorát kolem EGRu je to trochu ježek v kleci. Na vytažení spodem je dobrý oddělat silentblok pod motorem, aby se hýbal a jde i tudy.
svar

Poeet p?íspivku : 2351
Registration date : 28. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

ale asi ne 30 normovaných hodin ? :-)

Příspěvek  petr novy za Fri Sep 02, 2016 7:43 am

Vršek jsem demontoval. plechy, plasty..hadice..ze spoda na rampě je určitě taky práce...egr se může taky vyndat..ale nechápu, proč chtěji v renaultu demontovat nápravnici, pak dělat znova sbíhavost..Podle návodu to jde ze zhora vytáhnout ven. Nemáte někdo nějakou fotodokumentaci, nebo víc info ? :-) Já to nedělal a kamarád co má servis, dělá většinou úpravy na turbech u koncernových aut...

svar napsal:Určitě se nevyhneš práci zespodu na povolení potrubí, mazání, přepadu a držáků. Rozděláš všechno pod oknem, včetně stěračů a celýho plechu a jde vytáhnout horem, akorát kolem EGRu je to trochu ježek v kleci. Na vytažení spodem je dobrý oddělat silentblok pod motorem, aby se hýbal a jde i tudy.
petr novy

Poeet p?íspivku : 260
Registration date : 28. 12. 13

Zobrazit informace o autorovi http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Fri Sep 02, 2016 11:53 am

Fotky nemám, ale ta nápravnice ven nemusí. Já jsem tahal turbo i u 1,5 a tam jsem jenom povolil skříňku řízení a stačilo to. Pokud to budeš tahat vrchem, což půjde, tak o nápravnici nepřemýšlej. Pokud máš podélný silentblok ještě nahoře, tak ho sundej a pak si motorem pohneš, kam bude potřeba. Není to tak složitý, jak to vypadá. Je to tak asi na 5 hodin usilovné práce bez svačiny, pokud jdou všechny šrouby. Very Happy U mě šly vcelku bez problémů, akorát se k nim špatně dostává. Chce to soupravu nástavců a kloubků a očko-ploché, případně ráčnové klíče. Hodně štěstí Laughing Jo a než ho budeš montovat, tak pořádně prolít olejem mazací kanál, aby se nepřidřelo hned na začátku.
svar

Návrat nahoru Goto down

:-) super..díky za info.

Příspěvek  petr novy za Fri Sep 02, 2016 12:16 pm

...dík za info.pět hodin to dělal nějaký kluk na laguně, tak jsem typoval stejný čas na zvedáku se scenikem..nahoře jsou dva silentbloky a ten zadní je už ko..takže bude i výměna... :-)
petr novy

Návrat nahoru Goto down

výměna turba odložena - pro časovou náročnost

Příspěvek  petr novy za Sun Sep 04, 2016 4:41 pm

...tak výměna turba odložena pro časovou náročnost a nedostatek info o demontáži. :-(
zatím Jen výměna oleje Millers Oil gold nano - tišší běh motoru. (přetěsnění víka vany - zespoda to zakarbonované nebylo !)
Sháním více info o demontáži. ( https://www.youtube.com/watch?v=NiEoM4VvUmI ) těch možností je víc..a nevím, která je ta nejlepší :-(
Nechci sundávat pomocný rám..
petr novy

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Sun Sep 04, 2016 9:06 pm

Podle toho odkazu to tahali jako komplet s EGR a s katem. Když to odmašlíš, tak je potřeba poloviční prostor a jde opravdu horem. Po vytažení celé plechové příčky pod sklem se ti to krásně otevře.
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  R-ježek za Wed Sep 14, 2016 7:22 pm

Pánové věřte Svarovi, je to machr, nedávno jsem si odpojil nevědomky hadičku od senzoru na turbo a co mi Svar dokázal nabídnout za možnosti co to může být - chtěl bych taky mít takové zkušenosti. Jsem rád že to byla " přitom taková blbost " protože rozhýbat turbo bych asi nedal. Ale aspoň vím jak bych se k tomu dostal a že není potřeba volat servis ale Svara na telefonu. Díky moc Svare .
R-ježek

Poeet p?íspivku : 258
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Wed Sep 14, 2016 8:49 pm

A to jsem ti říkal všechny katastrofický scénáře. A ještě se ti to líbilo? Skoro bys dělal GO motoru No a nakonec si to opravíš sám i bez rad.......
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  R-ježek za Thu Sep 15, 2016 8:22 am

No ale víš jak, v rencku by chtěli tu GO dělat a na odpojenou hadičku by možná nepřišli. Takhle to bylo pěkně řečeno co kde a proč by to mohlo být a žádné měnění dílů.
R-ježek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Frodo za Sun Jan 15, 2017 5:27 pm

Já jen dodám, mám 320 tis a původní turbo, na emisích jsem prošel na první šup - tedy jel jsem tam až jsem to pořádně protáhl Smile
Frodo

Poeet p?íspivku : 264
Registration date : 17. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  R-ježek za Sun Jan 15, 2017 8:13 pm

A prosím Tě, máš FAP nebo jsi osvobozen. Mám trochu lufty z technické, mám FAP a výfukové potrubí černé jak ďas ale žádnou závadu spalování to nehlásí.
R-ježek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  nera738 za Sun Jul 09, 2017 4:59 am

Chlapci nazdarek. Ani neviem prečo, ale kukol som na do prednej mriežky a co nevidím. Chladič,,,,,,,,, IC práva časť od oleja. Olej nejak nechýba, len spotreba sa mi vyšplhala na 6,3l. Pravda je taká ze momentálne jazdím len krátke trasy. No, vadí to veľmi, alebo to len vadí. Dikes. 275000 km.
nera738

Poeet p?íspivku : 243
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Sun Jul 09, 2017 12:38 pm

Předpoklad při tomto nájezdu a turba, který nebylo měněný, je dost veliký, že bere olej a umírá. Lepší varianta je uvolněná páska na hadici, případně děravý chladič vzduchu- únik plícího tlaku a tím i větší spotřeba. Zkus to postříkat pěnidlem a podrž motor v otáčkách
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  nera738 za Sun Jul 09, 2017 12:55 pm

Svar vôbec neviem o com píšeš, ale tu je nejaká foto. Zadržanie sú všetky tri. Ono to ale vyzerá ako keby to niekto oblial..
nera738

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  nera738 za Sun Jul 09, 2017 1:06 pm

Je tam aj nejaká striebrenka
nera738

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Sun Jul 09, 2017 2:05 pm

Stříbrné šupinky v tom oleji? To by mohlo být z chladiče vzduchu. Tipnul bych to na díravý chladič
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  nera738 za Sun Jul 09, 2017 2:40 pm

Neviem poslať fotky. Som tak uvažoval prečo je najviac zasrany bok na všetkých chladicoch. Strieborná a skoro svietiaca zelená. Tak som zapol klímu a a a kompresor je bez oleja. Riadny rachot. Po chvíle sa rozbehne a ma. Pred mesiacom mi strelil remeň na alternatore a vyzerá to presne na trefu do trubkovhohadicoveho spoja na klíma tam to bolo najviac zasrate

nera738

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  nera738 za Sun Jul 09, 2017 4:00 pm

Takže takto. V saní olej nič. V IC, no tak je trochu zasrany ale nič hrozné. Ako tak vyčistené zložené a už len sledovať. O 2 týždne ideme gr tak som zvedavý.
nera738

Návrat nahoru Goto down

výměna turba, šály, olej, filtr..

Příspěvek  petr novy za Wed Aug 09, 2017 8:29 pm

Výměna turba , šály.. olej filtr...

https://i11.servimg.com/u/f11/19/63/54/69/20160810.jpg
petr novy