FrodoCar

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Frodo za Fri Jul 23, 2010 5:51 pm

Našel jsem zajímavý článek:

ROLE ADITIV DO NAFTY VZRŮSTÁ. ZA POSLEDNÍCH DESET LET SE NAPŘÍKLAD TŘIKRÁT ZVĚTŠILY PRACOVNÍ TLAKY VSTŘIKOVACÍCH ZAŘÍZENÍ, KTERÉ NAFTU DO SPALOVACÍCH PROSTOR NAVÍC ŽENOU MNOHEM JEMNĚJŠÍMI TRYSKAMI A S DALEKO PŘESNĚJŠÍM DÁVKOVÁNÍM. SAMOTNÁ NAFTA JE VŠAK STÁLE TÉMĚŘ STEJNÁ A VE SVÉM ZÁKLADNÍM SLOŽENÍ PRO SOUČASNÝ STAV TECHNIKY STĚŽÍ VYHOVUJÍCÍ.

Dokonce lze říci, že pro samotná vstřikovací a vysokotlaká čerpadla (systému CR) bývala nafta dříve dokonce lepší. Mívala totiž v sobě daleko více síry a vysokovroucích podílů olejovitého charakteru, čemuž později učinily přítrž ekologické tlaky. Když nafta přestala být dostatečně mazivá sama o sobě, byla normována procedura pro měření mazivosti a požadavek na její minimální hodnotu zaveden do normy EN 590. No a ten je s hodnotou HFRR 460 microm stejný od roku 1996 do současnosti. V roce 1996 přitom ještě neexistovala žádná moderní vysokotlaká vstřikovací zařízení, radiální čerpadlo padlo
Bosch VP44 a první Common Rail (Bosch CP1) přišly v roce 1997, systém pumpa-tryska pro motory od Volkswagenu pak o rok později. Konstruktéři mnohých vysokotlakých zařízení přitom doufali, že se při novelizaci normy podaří prosadit lepší mazivost, alespoň HFRR 400. Jelikož se tak nestalo, je dnes uživatel moderního dieselu nucen starat se sám. Mazivost přitom není jediná vlastnost nafty, která si zaslouží vylepšení.

Individuální aditivace dává jistotu

Nafta z rafinérie svými základními vlastnostmi obvykle více či méně těsně vyhovuje požadavkům normy. Je to dáno jednak její základní jakostí, vytvářené technologií zpracování ropy, jednak zušlechťujícími chemickými přípravky, které do ní pro zlepšení jednotlivých vlastností přidává sama rafinérie. Přípravků, říkejme klidně aditiv, tam však dávají vždy jen nezbytné minimum, české i zahraniční rafinérie totiž sledují pouze splnění normy a ekonomiku výroby, nic jiného.
Některé petrolejářské značky, neboli řetězce čerpacích stanic, se chlubí nadstandardní kvalitou paliv, pro což zavádějí různé obchodní značky -třeba V-Power Diesel, Diesel TOP Q nebo Alpin Diesel. Vlastní kvalitnější naftu si samozřejmě nevaří, do té „normální“ z rafinérií však přidávají vlastní aditiva. Na českém trhu tuto takzvanou povýrobní aditivaci pohonných hmot prokazatelně provádějí značky Benzina, Čepro (sítě čerpacích stanic Euro Oil) Shell a OMV. Jejich pohonné hmoty poskytují lepší ochranu vstřikovacího systému a díky zvýšenému cetanovému číslu i vyšší výkon a tišší chod motoru. Ani u nich však nemáte jistotu, že vám a vašemu motoru poskytnou maximum možného. Z hlediska ekonomiky je totiž dávkování aditiv nastaveno tak, aby při průměrné jakosti nafty nakupované z rafinérie vedlo k dosažení požadovaných vlastností. Rozptyl důležitých parametrů nafty mezi jednotlivými šaržemi může přitom být celkem značný, velkou roli hraje také původ a jemu odpovídající kvalita zpracovávané ropy. Přitom je běžné, že rafinérie nezpracovává pouze jediný druh ropy, už proto, aby nebyla závislá jen na jednom dodavateli.
I do českých rafinérií proudí ropa z Ruska a ropa z Ingolstadtu. Někdy se proto podaří „uvařit“ naftu třeba s mazivostí 300 microm, jindy je na samé hranici normy (460 microm). Podobné je to i se zimními vlastnostmi: jedna šarže má třeba hranici filtrovatelnosti -26 °C, zatímco jiná sotva plní zákonný požadavek -20 °C. Pokud se jednotná dávka aditiv musí poprat se základní naftou horší jakosti, pak samozřejmě i výsledné parametry paliva jsou oproti očekávání slabší. Uživatel, který si aditivum dávkuje přímo do nádrže a chce pro svůj motor to nejlepší, je v případě pochybností o jakosti paliva může klidně i dvojnásobně předávkovat. Psychologickým aspektem individuální aditivace pak je, že jen u toho, co si do nádrže sami nalijete, máte jistotu, že to tam skutečně je.

Aditiv se nebojte

Na trhu dostupná aditiva jsou obvykle multifunkční, což znamená, že kromě lepší ochrany palivového systému nabízejí také tišší chod a vyšší výkon díky zvýšení cetanového čísla, zabraňují korozi a tak dále. Soupis všech přínosů dobrého multifunkčního aditiva najdete na další straně. Kvalitní aditiva poznáme také podle toho, že se dělí na zimní a letní. V létě je totiž potřeba více detergentních (čisticích) složek, zatímco v zimě oceníte depresant snižující teplotu, při níž dochází k ucpání palivového filtru. Mnozí se individuální indiaditivaci brání s tím, že ji v návodu k obsluze zakazuje výrobce automobilu. Třeba takové BMW má nápis „no additives“ přímo na víčku palivové nádrže. Tento stav je však dán pouze tím, že neexistují žádné normy stanovující parametry aditiv - nikde není řečeno, co to vlastně aditivum do nafty je. Proto si výrobce automobilu nemůže vzít zodpovědnost za různé „kouzelné vodičky“, jež by také mohli různí podnikavci bez potřebného výzkumného zázemí chtít do nafty přidávat.
Absurdnost zákazu kvalitních aditiv si však uvědomíme nejlépe tehdy, zjistíme-li, že v maloodběratelských baleních se často nacházejí tytéž základní komponenty, které jí od daných výrobců odebírají rafinérie či řetězce čerpacích stanic pro povýrobní aditivaci pohonných hmot. Kdo by tak chtěl brát zákazy v návodech k obsluze vážně, musel by se vyhnout i všem lepším prodejcům pohonných hmot, určitě Benzině, Shellu a OMV.
V případě poruchy vstřikovacího zařízení v záruční době je často prováděn rozbor paliva v nádrži automobilu, aby se posoudila oprávněnost garančního nároku.
A pokud nafta není v pořádku, nese náklady zákazník. Může je vymáhat z prodejce nekvalitních pohonných hmot, jehož však nejdříve musí usvědčit odběr nevyhovující nafty u jeho stojanů. To se často vinou obměny paliva v tancích nepodaří, a i kdyby ano, soudní spor bývá vleklý a svých peněz se jen tak nedočkáte. Zkušenosti s kvalitními aditivy napovídají, že byste museli natankovat opravdu hodně špatnou naftu, aby její sledované parametry přídavek aditiva neupravil do normou vyžadovaných mezí.

Zachrání před průšvihem

Nejčastější vadou nekvalitních naft prodávaných různými neznačkovými bývá čerpacími stanicemi nedostatečná mazivost (často nejde o naftu, ale o jiný ropný produkt s podobným koncem destilace) a volná voda v ní obsažená.
Zajímavé je, že nejlepší aditiva dokáží zcela zásadně omezit rezivění v přítomnosti vody a umožní tak vstřikovacímu zařízení přestát i to, co jinak znamená jeho jistou a okamžitou smrt. Motoristé, kteří se na svých cestách nedokáží vyhnout tankování u neznačkových malých čerpacích stanic, by měli kvalitní aditivum používat takřka povinně.
Další skupinou motoristů, kterým používání aditiv ušetří hodně starostí a peněz, jsou uživatelé vozů se systémem Common Rail od značky Delphi. Jejich seznam je uveden níže. Ta totiž požívá velmi choulostivou konstrukci vysokotlakého čerpadla s vačkovým kroužkem, která je pravidelným čtenářům AutoDieselu dobře známá. Každé zlepšení mazivosti nafty citelně oddálí konec životnosti, kdy se čerpadlo začne zadírat a takto vzniklé kovové špony obvykle znehodnotí i vstřikovače.
Zatímco třeba u Fordu Mondeo TDCi jezdícího na naftu základní jakosti k této závadě dojde zhruba po 80 tisících km, tak vozy jezdící na naftu nadstandardní jakosti (nejlépe individuálně aditivovanou) často přežijí 200 tisíc km bez investic do vstřikovacího zařízení.

O aditivech pravidelně

Používání aditiv lze doporučit i majitelům starších jednodušších dieselů, u nichž je další prodloužení životnosti žádoucí z důvodu značné porce najetých kilometrů a také u nich bývá velmi citelné snížení hlučnosti zásluhou zvýšení cetanového čísla. Již v samotné normě ČSN EN 590 se praví, že přísady do nafty jsou povoleny. My bychom řekli, že přímo doporučeny.
doporuJe škoda, že většina motoristů o nějakém přídavku do nafty uvažuje pouze s příchodem mrazů k zachování mobility vozidla.
Toto myšlení je potřeba změnit, proto se problematice dieselových aditiv budeme od nynějška pravidelně věnovat. Do příštího čísla chytáme test vybraných multifunkčních dieselových aditiv dostupných na českém trhu, který pro nás ve svých laboratořích provede Ústav paliv a maziv.

KOMU ADITIVA ROZHODNĚ PROSPĚJÍ Ford Mondeo/Transit 2,0, 2,2 a 2,4 TDCi, Jaguar X-Type 2,0 a 2,2d, Renault/Nissan 1,5 dCi, Kia Carnival a Hyundai Teracan 2,9 CRDi, Ssang Yong Rexton/Rhodius 2,7 XDi, Kiron/Action 2,0 XDi.

CO NABÍZEJÍ NEJLEPŠÍ ADITIVA

* Zvýšení cetanového čísla až o pět jednotek
Čím vyšší cetanové číslo, tím ochotněji a rychleji se vstříknutá nafta vznítí. Výsledkem je snazší startování studeného motoru, nižší hlučnost, ochotnější vytáčení, vyšší výkon, následně často také nižší spotřeba paliva. Norma udává minimální cetanové číslo 51, konstruktéři moderních dieslů by se přitom vůbec nezlobili, kdyby bylo vyšší. Tento parametr aditivované nafty je tím, co motorista nejvíce pocítí.

* Udržení čistoty vstřikovacího systému i trysek
Detergenty v aditivech fungují na principu snížení smáčivosti kovových povrchů. Tím na nich nemohou ulpívat úsady a čerpadla i trysky zůstávají čisté. Více detergentů je potřeba přidávat v průběhu letního provozu, kdy je nafta více tepelně namáhána, a má proto větší sklon k tvorbě úsad.

* Ochranu palivového systému před korozí
Ke korozi v palivovém systému dochází za přítomnosti volné vody. Často to znamená okamžitou havárii vstřikovacího zařízení. Moderní aditiva překvapivě dobře dokáží zabránit korozi kovových povrchů v přítomnosti vody, takže její malé množství může vstřikovacím zařízením projít, aniž by nadělalo větší škodu.

* Snížení pěnivosti
Omezení pěnění nafty usnadňuje tankování, ale má i význam v ochraně vstřikovacího systému. U mnoha dnešních automobilů se totiž poměrně hodně paliva vrací do nádrže, navíc při relativně vysoké teplotě - i kolem 120°C. Následkem toho také dochází k pěnění a provzdušnění nafty. A taková, světe, div se, citelně hůře maže.

* Zlepšení mazivosti nafty
Tento důležitý parametr zlepšují špičková aditiva skutečně citelně. Byl naměřen i případ, kdy po přídavku aditiva došlo ke zlepšení mazivosti měřené metodou HFRR z 460 microm na 225 microm, což je snem každého vstřikovacího zařízení.

* Snížení teploty filtrovatelnosti
Zimní aditiva obvykle obsahují depresanty, což jsou modifikátory krystalické struktury parafínů. Někdy jsou používány také přísady zabraňující usazování vysráženého parafinu na dně palivové nádrže. Dlouhou dobu platila překvapivá věc, že kvalitní a funkční depresanty při teplotách pod nulou samy tuhly. Až nyní se podařilo vyvinout některá aditiva, jež ani při vlekých mrazech "nezamrznou" a jsou použitelná, i když je necháte přes noc v autě.

* Stabilizace nafty, prodloužení skladovatelnosti
Tato vlastnost moderních aditiv bude zejména důležitá až bude povinný dvou-, postupně pěti- a možná až desetiprocentní rostlinný podíl v naftě. MEŘO totiž trpí oxidací i vlivy ultrafialového záření.
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

nafta

Příspěvek  berko za Fri Jul 23, 2010 6:03 pm

nevim zda to je pravda ale doneslo se mě že TIRaci jezdici s auty RENAULT maji zakazano tankovat v ČR a maji doporučeno tankovat naftu pouze u SHELLu ale jenom za hranicema scratch
berko
berko

Poeet p?íspivku : 699
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  _Mickey_ za Fri Jul 23, 2010 6:31 pm

Abych te Frodo trochu "potesil", tak vez, ze kolega v praci ma Megana II, najeto cca 110000 km, tankuje Shell only, jezdi velmi slusne o auto se stara...
A minuly tyden se mu stalo to samy co tobe. Tedy nevim jestli ma nekde spony a bude muset cistit cely palivovy system, ale vstriky 100%. Ukazoval mi fotky palivovyho filtru (kterej poctive meni) a hnus fialovej neskutecnej. Kdyby mi rek, ze tam ten filtr je milion kilometru a jezdi rovnou na ropu, tak bych mu veril :-(
Bojim se, ze u nas paliva smejdi tak sidej, ze ani nejakej Shell nic moc nezachrani a auta to odnaseji...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1157
Registration date : 25. 04. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Frodo za Fri Jul 23, 2010 7:39 pm

Pánové, toto je můj soupis čerpacích stanic. Jezdím celou republiku, ale snažím se brat u "značkových pump". Co ještě můžu jako obyčejný člověk udělat proto, abych neplatil takové sumy za opravy?
15.1. Globus
21.1. Tišnov
1.2. Globus
5.2. OMV
15.2. OMV
18.2. OMV
22.2. OMV
24.2. StaraVes
1.3. OMV
8.3. Unicorn lip
16.3. Unicorn Zlín
18.3. OMV
26.3. OMV
2.4. OMV
9.4. OMV
15.4. OMV
19.4. ČS Ivančice
24.4. OMV
29.4. Globus
5.5. Benzina
12.5. Globus
20.5. Benzina
25.5. Benzina
30.5. Benzina
4.6. Benzina
9.6. Benzina
12.6. Benzina
17.6. Benzina
24.6. Shell
30.VI Benzina
6.7. OMV
8.7. Shell
14.7. AGIP
14.7. Shell
18.7. OMV
15.1. Globus
21.1. Tišnov
1.2. Globus
5.2. OMV
15.2. OMV
18.2. OMV
22.2. OMV
24.2. StaraVes
1.3. OMV
8.3. Unicorn lip
16.3. Unicorn Zlín
18.3. OMV
26.3. OMV
2.4. OMV
9.4. OMV
15.4. OMV
19.4. ČS Ivančice
24.4. OMV
29.4. Globus
5.5. Benzina
12.5. Globus
20.5. Benzina Verva
25.5. Benzina Verva
30.5. Benzina Verva
4.6. Benzina Verva
9.6. Benzina Verva
12.6. Benzina Verva
17.6. Benzina Verva
24.6. Shell
30.6. Benzina
6.7. OMV
8.7. Shell
14.7. AGIP
14.7. Shell
18.7. OMV
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  svar za Fri Jul 23, 2010 7:51 pm

Největší smrťáci pro motory jsou všichni zelení a ekologičtí aktivisti. Jejich doměnky o ekologickém provozu s vyšším podílem eko složky v naftě (řepky) jsou zcela zcestný. Zmenšuje se tím mazivost nafty, zvyšuje její hustota a to, co jde z výfuku, tak ještě víc ovlivňuje globální oteplování. Nemluvě o celkově vyšších nákladech při výrobě nafty. Nejsem žádný buřič a ani nikomu nepůjdu dát do zubů, ale bohužel toto jsou skutečnosti, který si někteří nechcou připustit a skrývají se za ekologii. To, že máš špony v tryskách, je zřejmě z vysokotlakýho čerpadla, který je za filtrem.
Ale to jsme trošku OT
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2412
Age : 53
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Lazak za Sat Jul 24, 2010 8:14 am

Ahoj,
jak jsme si včera volali, tak jsem ti říkal že bych na tvém místě zkusil polsko. Našel jsem kontakt na ty servisáky z polska. Opravdu to jsou mega machři a na diesly jsou to vyhlášené špičky. Dám tady ten kontakt a doporučuju to opravdu zkusit. Sklorz Krysztof - +48338527442 http://diesel-serwis-krzysztof-szklorz.e-warsztat.pl/ewarsztat-wizytowka/

_________________
e-blešák.cz
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 539
Age : 40
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi http://grandscenic.forumn.org

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  nera738 za Sun Jul 25, 2010 7:14 am

frodo neviem čo povedať. čítal som to aj mojej polovici tak ti držíme palec obaja. ja niesom nejaký puntičkár, ale pred gs som mal clio. spotreba 3,5 až 4,3 l. pridávam aditiva aby som sa priblížil aj na gs k týmto číslam. inak tankujem shell v power diesel. no a ty lazák máš úplnú pravdu.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 245
Registration date : 01. 12. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Lazak za Sat Jul 31, 2010 7:08 pm

Ahoj Frodo, tak co nějaké novinky?

Lazak

_________________
e-blešák.cz
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 539
Age : 40
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi http://grandscenic.forumn.org

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Frodo za Thu Aug 05, 2010 9:05 pm

Ahoj, FrodoCar je opraven, zítra pro něj jedu. Nechal jsem to v Renaultu, dali mi auto za korunu na den a já bez auta být nemůžu, tak jsem už to nechtěl řešit.
Dohodli jsme se na kompromisu - jen částečná - nutná výměna dílů. Jinak by měnili vše za zhrube 120 tis.
Takže:
Vstřikovače 4*7 337,- (ceny bez DPH)
Vstřikovací čerpadlo 14 937,-
Naftový filtr 1 470,-
Rozvodový řemen 759,-
+ nějaké drobnosti + vyčistění celého palivového systému + práce, testy a pod.
Dali mi na vše slevu 5% a celkem s DPH se ta šílenost vyšplhala na 68 943,- Kč.
(47 tis materiál, zbytek práce + DPH)
Záruka 12 měsíců...

Můžeme tady vést dlouhou diskuzi, zda to je přiměřené, nebo mne vzali na hůl, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. Tvrdé poučení pro příště.
Můj názor je zde - nekvalitní nafta v kombinaci s nekvalitním čerpadlem = kolabs palivové soustavy.

Co dál? Aditiva, aditiva, aditiva a pak snad námět pro Lazáka - což takhle levné komerční pojištění na takovéto průsery?
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  _Mickey_ za Wed Aug 18, 2010 7:17 am

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1157
Registration date : 25. 04. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Popenec za Wed Aug 18, 2010 7:50 am

To je takový HNUS, že to k..... ani není možné. Vysvětlí mi někdo proč a na co se dělají nějaké podělané testy, když se nikdo ze spotřebitelů nedozví, kde tankuje do svého miláčka takové patoky? Když to tedy nechtějí zveřejnit, tak ať ty benzínky zavřou, ne... Jak dlouho si lidé budou muset ničit svoje auta než se tady s tím něco stane. Je to hnus velebnosti, du blejt Mad Takhle se zase nasrat, fuj....

_________________
Fiat 500 - r.v. 1956, dveře se otevíraly na opačnou stranu, nemělo pásy + další chuťovky. Kdo ví, kde je mu konec...
Škoda Forman - r.v. 1992 vynikající vůz to byl. Jeho život byl ukončen po 16-ti letech na šroťáku.
Renault Scenic II - r.v. 2005, 1.6 16V, 83kW
Renault Twingo - r.v. 1999, 1.2, 43kw, poloautomat, shrnovací střecha.... Prcek jak má být.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 671
Age : 35
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  maky za Wed Aug 18, 2010 10:47 am

Ano Popenec, souhlasím je to sviňárna a můžeme děkovat lobistům pánů poslanců, protože je to pokryté zhora, přece platí v našem právním státě, že když se dozvíš o zločinu jsi povinnen jej oznámit, jinak jsi spolupachatel!!!!,ale protože mocní jsou upláceni, tak se drží huba, ba co více ještě ty syčáky z ČOIky platíme ze svých daní aby kryly ty lotry co do těch paliv lejou sračky, ( no pánové uvědomme si, že kybl vody vylitý do nafty hodí 15x 32kč = 480kč, a nikdo to nepozná) teda az na Froda.( na nás také dojde). Není přece nic jednoduššího u pumy která má sajrajt, kouknout do papírů kdo to dodal a je po ptákách. Ono něco dokážou pumpaři, něco dodavatelé a základ je v rafinérii. No a lít do nádrží něco co stojí od 200kč(aditiva) výše je taky výnosnej obchod a navíc to v palivu má být již z výroby, ale opět platí že páni poslanci nedají nové normy na paliva, když blbci motoristi to rádi zaplatí.( že auta již nejsou starý diesely který spálily vše včetně benzínu (PV3S na vojně), ba mnoho lidí jezdilo s trabanty na petrák s naftou, jsou už pryč.ale prachy jsou prachy tak proč monopolům brát peníze když nám z nich taky teče,že???) taky sem nasranej maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2448
Age : 67
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Vranik za Wed Aug 18, 2010 11:03 am

tohle rafinerkou nebude, jed se podivat do Kralup k rafinerce na parkoviště cisteren a nebudeš se stačit divit kdo všechno tam bere tu uplně stejnou naftu ktera ale pak někde je v pořádku a někde ne, tohle je pumpa od pumpy a bohužel se nedovíme kdo jsou ti dobráci co to ředí apod
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 83
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  _Mickey_ za Wed Aug 18, 2010 11:13 am

Kluci, ja to sem nedal, abyste se nastvavali.
Spis jde o to udelat si obrazek o stavu nasich cerpaceka asi opravdu teda generovat zisk vyrobcum aditiv a lejt je preventivne do nadrzi.
Musim rict, ze pri me nedavne ceste do Chorvatska jsem za odmenu koupil auticku na zpatecni ceste v Rakousku u Shellky V-Power a musim konstatovat, ze jsem poprve po jeho pouziti poznal na chodu auta nejakou zmenu.
Takze u nas stoji V-Power zapytel a jinde je asi lepsi. Nevim no..jestli nas chteji donutit jezdit tankovat za hranice, tak jak tomu bylo driv v opacnem smeru nebo kam tohle povede...

Takze se nenastvavejte a hlavne, at se nam vsem vyhne to, co potkalo chudaka Froda.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1157
Registration date : 25. 04. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Vranik za Wed Aug 18, 2010 1:05 pm

taky cisterny Shell tankuji naftu na stejnem miste jako treba ty ktere vozi phm do globusu ....
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 83
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  maky za Wed Aug 18, 2010 9:33 pm

Ba,ba,ba, teď si to vraníku trerfil ano všichni tankují u jedné rafinérky, a co hůře i ten aditivní sajrajt vyrábí rafinérky, ale proč to dávat do paliva zadarmo, když blbci motoristi si to koupí a nalejou sami???????????, předevčírem sem se bavil s pumpařem v Lysé a ten se dušoval, že má naftu, která má 55 cetanů, když sem ho požádal ať předloží dodák, tak tam nebylo nic jen, že odpovídá ČSN, a nic více a na stojanu pak má plakátek že nafta má 52 cetanů, všichni víme, že má prd. No a proč když litr stojí 31Kč x 60 k tomu 200kč za aditiva, výrobní cena - nulanula prd , tak si namastíme kapsy a ti pitomci s autama ať si trhnou, nebo dají nažrat servisům nehorázný peníze, za to že jsme jim rozbili motory.
Ano správně si to napsal, u rafinérky v Kralupech tankujou všichni,(shell, benzina, Omv), je to podobné jako když v Lysé jsou automaty na 5 000 let starou čistou horskou vodu za 5 Kč. litr a tankuje jí do cisterny ve vodárně v Káraným, což je vodárna pro pražský vodovod. Tady už pomůže jedině defenestrace pánů poslanců napříč politickým spektrem,nebo dát přes držku!!!!!!! (o jednom který by šel hned vím- nepletu se Frodo??? já jdu hned za Tebou)maky jóó a moderátore promiň,
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2448
Age : 67
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  ScenicNoir za Thu Aug 19, 2010 7:12 am

Někde jsem četl článek (teď ho nemůžu najít) o tom, jak v Kralupech vyrábí naftu různých značek. Byla u toho i fotka. Ze zásobníku základní nafty vedlo několik potrubí, každé mělo svůj dávkovač na aditiva. Dále potrubí pokračovala na parkoviště cisteren, na konci každého byla pověšená tabulka s logem OMV, Shell atd. U toho psali, že všechny značky berou jednu základní naftu a aditiva si přidavá každá svoje.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 197
Registration date : 31. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  ScenicNoir za Thu Aug 19, 2010 7:42 am

O Frodově případu víme, že havárii způsobili kovové piliny z vysokotlakého čerpadla, což je v celé věci jediný fakt, vše ostatní jsou spekulace. Nechce se mi věřit, že by u většiny těch pump z Frodova deníku byla nafta tak špatná. Považuju za nepravděpodobné, že takové opotřebení čerpadla mohla způsobit jedna nebo dvě nádrže špatné nafty. Spíše si myslím, že to čerpadlo mohlo mít vadu z výroby. Stačí malá nepřesnost nebo nevyváženost rotoru a piliny jsou na světě, časem se to zhoršuje atd...

Posledně jsem byl nucen tankovat na pumpě Chemis a při tom mi ten Frodův případ ležel v hlavě. V souvislosti s tím, mi kamarád řekl, že díky špatné naftě taky absolvoval opravu auta za 70 tisíc. Myslím že v jeho případě se jedná o VW Transporter a ty mají motory pouze TDI, mají vstřikování typu pumpe-düse a měli by být na kvalitu nafty velice málo citlivé. Alespoň se to říká, já se v tom moc nevyznám, opravte mě pokud se mýlím.


ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 197
Registration date : 31. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  _Mickey_ za Thu Aug 19, 2010 7:51 am

Ja si taky rikam, ze to neni pouze naftou. Ale v posledni dobe se v mem okoli vyskytly tri pripady znicenych/poskozenych motoru (jeden Renault Modus - benzin, Renault Megane - diesel, VW Caravelle - diesel), ze tomu zacinam pomalu verit.
Oba Rencky mely vadny vstriky a pomerne to rozchodily za investice v radu 20000 Kc, VW se znicilo turbo, ktere nasledne zadrelo motor. U vsech urcili opravci (tri nezavisli na sobe) jako nejpravdepodobnejsi pricinu nekvalitni palivo.
Takze ty aditiva pouzivat budu, byt treba mozna jenom pro svuj pocit...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1157
Registration date : 25. 04. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Frodo za Sat Aug 21, 2010 3:51 pm

Díky za "soustrast" Very Happy
Ano, sdílím Váš názor - viz výše - spojení nekvalitní nafty a ne ideálního čerpadla.
Držím Vám pěsti, ať se Vám nedaří brát si ze mne příklad!!!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  maky za Sat Aug 21, 2010 8:04 pm

Zdarec hoši, nechtěl sem musel sem, jak pravila babička " za mejch mladejch let si každá pořádná p..a mazala sama, nepotřebovala žádný lubrikační gely"" také za mých mladých let bývala nafta mastná a nebylo do ní potřeba žádných srágor!!!ba pravda je, že každej rozumnej motorista vzal zahradní stříkačku nalil do ní naftu a s ní postříkal celej spodek auta, pak projel prachem a měl na svém autě úplně nejlepší ochranu proti korozi.(rzi) proto je divné, když by mělo všeobecně platit a vždy tak bývalo, že nafta je samomazná, protože je mastná, na rozdíl od benzínu, který je suchý a musí se do něj přidávat nějaký sajrat ( např. tetra etyl olovo, a jiné voloviny aby se namazala alespoň ventilová sedla.) A tak se ptám, když si koupím máslo ( a ono už to také není máslo, ale vodní emulse rostliného oleje ztužená nějakým zázrakem na bázi vodíku, mimo jiné prý silně karcinogení a navíc aby to alespoň smrdělo po másle, tak tam přidají syrovátku, kterou když vylily do potoka, tak pochcípali i ryby) , a přece si nemusím kupovat nejaký sviňstva abych z toho udělal máslo, ano když si koupím housku, počítám s tím, že si k ní koupím salám, kdybych to chtěl komplet, tak si koupím bagetu, ) sakra to je zase myšlenka, prostě sem chtěl říci, že stroje obsluhují lidé a ti dělají chyby, ale na automatech na kterých se mrskaj díly jak u bati cvičky na spartakiádu, a pak se proplachujou v ultrazvuku, je malá pravděpodobnost že se něco pokazí ale ta možnost tady je. Ovšem každý díl se zajede a pak je klid, když je správně mazán!!!!!! tady evidentně není!!!! a proč já mám platit drahou naftu a ještě za výrobce do ní lejt drahý sračky který ten výrobce nafty vyrábí a místo aby je dal do nafty on při výrobě opět si na nás mastí kapsu. A to je to co mě osobně štve. Tak se mějte borci a já se chystám do zasloužené jugošky, tak se modlím abych opravdu nedopad jako chudák Frodo, maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2448
Age : 67
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Frodo za Sat Aug 21, 2010 9:04 pm

Máš recht, ale nemaluj čerta na zeď. Přeji šťastnou cestu a posílám obrázek pro lepší náladu. Je to jen z mobilu, ale stejně to vyvolává krásné vzpomínky.

Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Popenec za Sun Aug 22, 2010 8:26 am

Frodo, tak to je nádherná fotka Shocked

_________________
Fiat 500 - r.v. 1956, dveře se otevíraly na opačnou stranu, nemělo pásy + další chuťovky. Kdo ví, kde je mu konec...
Škoda Forman - r.v. 1992 vynikající vůz to byl. Jeho život byl ukončen po 16-ti letech na šroťáku.
Renault Scenic II - r.v. 2005, 1.6 16V, 83kW
Renault Twingo - r.v. 1999, 1.2, 43kw, poloautomat, shrnovací střecha.... Prcek jak má být.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 671
Age : 35
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  mkb za Sun Aug 22, 2010 9:43 am

Opravdu trefená fotografie. Ještě komentář: "S vozem GS dosáhnete těch nejvyšších vrcholů.!" Very Happy Very Happy Very Happy
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 118
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  maky za Mon Aug 23, 2010 6:36 pm

Na tý louce zelený pasou se tam jelelni, co to kecám krávy a ty mají mlíčko samou čokoládu!!!!!!!!!!!!! zááávidím ale juž se těším maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2448
Age : 67
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: FrodoCar

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru