Jak si chráníte mazlíčka?

Goto down

Jak si chráníte mazlíčka?

Příspěvek  dready za Tue Mar 22, 2011 3:49 pm

Ahoj, jsem tu takový panic, ale jsem rád, že takové fórum existuje a jeho zakladatelům a přispěvovatelům děkuji. Ale ač jsem si to tu vše prošel, nenarazil jsem na žádné typy ohledněně chránění vozu. Sám zvažuji Cons....., ale rád bych znal nějaké zkušenosti s ním. Nebo máte něco lepšího? Díky a všechny zdravím, Dready.
dready

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 17. 03. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Jak si chráníte mazlíčka?

Příspěvek  berko za Tue Mar 22, 2011 4:12 pm

mno...na noc tam zavřu tchyni geek ale jinak nic specialniho nemam
berko

Poeet p?íspivku : 710
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Tue Mar 22, 2011 4:46 pm

Berko ty seš vůlll, sem se připrd,
maky

Poeet p?íspivku : 2482
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  citron99 za Tue Mar 22, 2011 6:16 pm

berko napsal:mno...na noc tam zavřu tchyni geek ale jinak nic specialniho nemam

Very Happy Very Happy Very Happy a kouše nebo jenom vrčí Very Happy Very Happy Very Happy
Já mám construct, na sklech Ocis, a pojištění -havárka, krádež
citron99

Poeet p?íspivku : 112
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Lazak za Tue Mar 22, 2011 6:29 pm

Myslím, že Renaulty se nekradou...kdo by to chtěl že?

Lazak

ps: ve Vectře mám nějaký zámek zpátečky, ani nevím co to je, je k tomu zelený klíč, ale jestli je to Construct nebo Defendlock si nejsem jistý. Ale je to něco jak s tím Renaultem, Oply se taky tak nekradou...

Admin

Poeet p?íspivku : 547
Registration date : 26. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi http://grandscenic.forumn.org

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  werner za Tue Mar 22, 2011 10:40 pm

[quote="Lazak"]Myslím, že Renaulty se nekradou...kdo by to chtěl že?

Myslím že nemáš pravdu - kradou se! 8.1.2011 nám ho ukradli. Jak jsem zjistil nebyli jsme sami kdo o Scénica II přišel. Bohužel tady končíme a máme objednaného Scénica III.

Mějte se fajn.

werner

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Lazak za Wed Mar 23, 2011 6:30 am

Werner: to je smutné..., ale neznamená to že tady musíš končit. Klidně se poděl o poznatky a zkušennosti s novým mazlem. Tady se rádi dozvíme vše o novém modelu. Tohle forum je i pro tohle uzpůsobeno a není problém otevřít nějakou novou sekci pro Scenic lll.

Lazak

Admin

Poeet p?íspivku : 547
Registration date : 26. 07. 08

Zobrazit informace o autorovi http://grandscenic.forumn.org

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  mistrli za Wed Mar 23, 2011 7:09 am

Zdar,
celkem by mě i zajímal způsob odcizení.... jestli auto naložili na odtahovku,nebo jde naprogramovat jiná karta(všude píšou,že nejde)nebo jak vlastně? Prostě na co si dát pozor?
mistrli

Poeet p?íspivku : 290
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Jsem také zvědavý

Příspěvek  dready za Wed Mar 23, 2011 7:37 am

To znamená že míti v kapse svoji kartu evidentně nestačí...?
dready

Návrat nahoru Goto down

Chudák dáma

Příspěvek  dready za Wed Mar 23, 2011 7:40 am

berko napsal:mno...na noc tam zavřu tchyni geek ale jinak nic specialniho nemam
Very Happy
dready

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  VitaKri za Wed Mar 23, 2011 12:00 pm

Já si nechal do obou nainstalovat Construct (jinej typ jsem nechtěl, jen Construct je rotační a skoro vůbec nevyčnívá - max 5mm).
Dlouho jsem o tom přemýšlel a nakonec jsem zjistil, že zámek zpátečky odradí takové ty obyčejné zloděje. Bohužel proti profi zlodějům podle mě není žádná ochrana (mají rušičky GPS, GSM, auto naloží zvedákem, ...).
VitaKri

Poeet p?íspivku : 99
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

cena?

Příspěvek  dready za Wed Mar 23, 2011 12:23 pm

A na kolik přijde construct?
VitaKri napsal:Já si nechal do obou nainstalovat Construct (jinej typ jsem nechtěl, jen Construct je rotační a skoro vůbec nevyčnívá - max 5mm).
Dlouho jsem o tom přemýšlel a nakonec jsem zjistil, že zámek zpátečky odradí takové ty obyčejné zloděje. Bohužel proti profi zlodějům podle mě není žádná ochrana (mají rušičky GPS, GSM, auto naloží zvedákem, ...).
dready

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  berko za Wed Mar 23, 2011 1:02 pm

takove auto neukradne kdejaký Lojza,myslím si že to kradou na zakázku a když budou chtít tak si to prostě vemou a neodradí je nic
ani bojová forma tchýně geek
berko

Poeet p?íspivku : 710
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  VitaKri za Wed Mar 23, 2011 1:55 pm

Ještě záleží na přesném typu převodovky. Já mám 6 rychlostí a zpátečku mám vepředu po přizvednutí kroužku.
Loni mi ho jedna firma v Brně namontovala za 6400,- (bohužel již ukončili provoz). Letos jsem našel firmu v Brně za 6800,-.
VitaKri

Poeet p?íspivku : 99
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  pepabor za Wed Mar 23, 2011 6:15 pm

dready napsal:To znamená že míti v kapse svoji kartu evidentně nestačí...?
Ahoj dready koukam že máš asi stejnou barvu jako já?Nás krásnych červenych je málo Laughing. Přeji mnoho štásnych kilometrů
pepabor

Poeet p?íspivku : 148
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

to ujde

Příspěvek  dready za Thu Mar 24, 2011 7:38 am

I tak to ujde, cena za psychické pohodlí není tak vysoká, to víš doma na vsi je to celkem fuk, projde náplava a rozeřve se desítka psů, ale spíše se jedná o ochranu před nákupními centry a pod., což by mohlo stačit.
VitaKri napsal:Ještě záleží na přesném typu převodovky. Já mám 6 rychlostí a zpátečku mám vepředu po přizvednutí kroužku.
Loni mi ho jedna firma v Brně namontovala za 6400,- (bohužel již ukončili provoz). Letos jsem našel firmu v Brně za 6800,-.

Naposledy upravil dready dne Thu Mar 24, 2011 2:24 pm, celkově upraveno 1 krát
dready

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Tasek za Thu Mar 24, 2011 10:59 am

Na firemním autě jsem si nechal montovat alarm napojený na tzv. commandcall, kromě toho že s ním ovládám přes telefon nezávislé topení, tak mi i hlási pokud se něco děje s autem, odpojení baterie, spoštění alarmu, ...
Jsou dvě verze tohoto zařízení, jedna jen hlásí, s druhou se dá i ovládat auto, dá se vypnout palivové čerpadlo pokud auto zastaví atd..., je to řešeno přes GSM, je to napichlé za symbolický poplatek na GPS, takže pokud někdo neumí odstranit společnost DEFA je schopná mi říct, kde se auto nachází...

BTW, mám to na octávii, ty se kradou poměrně hodně...

Tasek

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 27. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  sali za Thu Mar 24, 2011 11:18 am

S tímto systémem zabezpečení si užil kamarád jednu divokou jízdu přes Prahu. Nechal si to namontovat a za dva dny poplach na telefon tak hups do taxiku a přes Prahu domů před panelák, že mu kradou týden staré auto. Dojel dom a v autě si poletuje moucha masařka a spouští alarm Laughing

sali

Poeet p?íspivku : 619
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Tasek za Thu Mar 24, 2011 11:23 am

jj, to je naprosto běžný, ale díky tomu, že se celkem orientuji, tak jsem nedával pohybová čidla, jelikož na nezávislé topení by mi to pořád houkalo. Místo toho jsem si nechal dát senzor na změnu polohy/náklonu vozidla (odtah) a řinčení skla, stačí klíčema poklepat po skle a už to upozrněje, napřed jen zloděje a pak i mě přes telefon, mám to na novém autě od října a zatím bezproblémů, na starém autě jsem to měl cca rok a 3 měsíce a taky bez problémů...

Dělala mi to firma www.molpir.cz , mi pro ně dodáváme nějaké kabeláže, takže jsme věděli do čeho jdeme...

Tasek

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 27. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  werner za Tue Mar 29, 2011 8:56 pm

Lazak napsal:Werner: to je smutné..., ale neznamená to že tady musíš končit. Klidně se poděl o poznatky a zkušennosti s novým mazlem. Tady se rádi dozvíme vše o novém modelu. Tohle forum je i pro tohle uzpůsobeno a není problém otevřít nějakou novou sekci pro Scenic lll.

Lazak

ok, až bude dám vědět. Zatím je objednané a termín dodání by měli říci cca začátkem dubna (prý přelom května a června - na dovolenou bude zajeté).

werner

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  werner za Tue Mar 29, 2011 8:58 pm

mistrli napsal:Zdar,
celkem by mě i zajímal způsob odcizení.... jestli auto naložili na odtahovku,nebo jde naprogramovat jiná karta(všude píšou,že nejde)nebo jak vlastně? Prostě na co si dát pozor?

Těžko říci jak ho ukradli, ale na odtahovku to nevypadá - stál v řadě, šikmo před řadou další auto a všude spousta sněhu.

werner

Návrat nahoru Goto down

Re: Jak si chráníte svého mazlíčka

Příspěvek  Pule za Thu Oct 20, 2011 10:33 am

Taky přemýšlím, jak krom klasického zamykání řadící páky a pár drobnotí více chránit náš nový přírůstek do rodiny. Názory se různí, ale čím dál tím víc, z toho co čtu, mi připadá nejlepší nechat si udělat nějaký dobrý mechanický zabezpečení či nějakou "domácí" výrobu odpojení elektroniky motoru.
Včera sem narazil na tenhle článek, možná ho většina z vás četla, ale dám ho sem, ať je na očích. Docela mě to dostalo :

(jelikož jsem tu nový, nedovolí mi to přidat int.link, tak holt zkopíruju celej příspěvek, sorry):

"Jelikož pracuji ve státní složce, kterou zde většina dobře zná a nemá ji v lásce, chtěl bych tímto vám poukázat na zařízení a způsob odcizení motorového vozidla. Jako technik jsem se dostal k ohledání vozidla, které bylo předchozí den stíháno hlídkou PMJ Praha do obce na Praze - východ. Jednalo se o audi A8 - šedé metalízy s označením audi S8 na libereckých značkách. Toto vozidlo mělo být kontrolováno hlídkou policie v Praze. Když toto vozidlo chtěla hlídka zastavit, vozidlo se dalo na újezd a pokračovalo rychlostí 200km/h směr z Prahy. Jelikož je na Praze východ momentálně stavba kruhovéh objezdu, toto vozidlo nemělo jedinou šanci ve výše uvedené
rychlosti toto postřehnout a v rychlosti cca 180km/h doslova prolétlo stavbou a skočilo do pole. Hlídka policie PMJ k tomuto vozidlu přijela v době, kdy již osoba řiiče na místě nebyla. Byla noc, asi 03:20 hodin, všude tma, žádné světlo v okolí pouze pole. Na místo byl povolán psovod a vozidlo bylo odtaženo na odtahvé parkoviště, kde jsem druhý den provedl ohledání. A teď se držte, ve vozidle byla sada komletních paklíčů na vozidla koncernu Vw, kompletní sada karet pro vozidla renault, čtečka klíčů a dálkových ovladačů, cca 1000ks nevyplněných zelených karet od pojišťovny alianz, čisté technické průkazy české + ukrajinské, krabice ukrajinských registračních
značek + označení, další elektronika pro nastartování vozidla. Dále ve vozidle bylo zařízení, které bylo ukryto v papírové krabici od papírů do tiskárny. Z této krabice byl kabel, který ležel u zásuvky na 12v. V krabici byly tři malé větráčky jak od počítače a od každého větráčku anténa, celkem tři, každá pro jinou frekvenci. Když jsme toto zapojili, všem spadla brada. Jednalo se o rušičku telefoního signálu a to pro všechny frekvence. Všem mobilní telefony během 10 sekund ztratily signál a to pozor, i vysílačka ve služebních vozidlech. Toto zařízení funguje cca do okolí 2 km a vyruší pozor - komplet signál pro všechny mobilní sítě a vysílačky. Důvod je jasný,
při odcizení vozidla se toto zařízení zapojí a v tu chvíli nejde v činost žádné zařízení upozorňující majitele (magic car, scherlog, mob. telefon, vysílačka, atd.), prostě v okolí nic nefunguje. Vyřadí to v činost i náhodného kolemjdoucího, který vidí krádež vozidla. Druhý důvod je, že toto zařízení vyřadí i policii při pronásledování - mobily, vysílačky s operačním. Každopádně ztratil jsem všechny naděje pro zabezpečení vozidla, snad již pouze mechanické.
A pak si kupujte alarmy a vyhledávací systémy do vozidla. "

Asi bude nejlepší hlídané parkoviště, parkování na za plotem nebo uzamykatelná garáž. Question

Pule

Poeet p?íspivku : 306
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: