denní svícení

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: denní svícení

Příspěvek  maky za Sat Mar 03, 2012 12:39 pm

Zdarec Petře, tak zapojení mi prováděl na elektriku jirin.cz, nebudu se chlubit cizím peřím, ale buď ti pisne jirin, nebo až budu mít chvilku volno a mazla venku, tak to nafotím.... ale v zásadě je to dle návodu, na jeden pol baterie, a ty další 2 dráty v pojiskové skříňce, a to právě ti budu muset nafotit..
maky

Poeet p?íspivku : 2417
Registration date : 21. 01. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

re:

Příspěvek  lenin2001 za Sat Mar 03, 2012 1:05 pm

Jasně díky, psal jsem i jirinovi, tak uvidím, který budete rychlejší. Až mazla vytáhneš, tak si na mne ale vzpomeň :-)
lenin2001

Poeet p?íspivku : 30
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jirin_CZ za Sat Mar 03, 2012 9:10 pm

Cus lenin.... Minus ze svetel na baterie, plus na konektor CM (cerny 6pinovy) pin 1 na spinaci jednotce v motorovem prostoru... tam je po zapnuti klicku 12V... Smile a parkovacky jsou na konektoru AN (hnedy 8pinovy v rade) na pinu 1... Smile doufam ze si to dobre pamatuju... az se dostanu nejak domu hodim se fotku... pisu z tabletu a tady zatim nemam schemata... Sad

a maky... kdyz nad tim tak premyslim... nejsem si ted uplne jistej jestli jsem ti ten kabel od parkovacek procvak spojkou... ihned jak budu mit cestu kolem tak to zkontrolujem... Smile pro muj i tvuj klid... Smile
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 233
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Sat Mar 03, 2012 9:38 pm

Jo spojku si tam někam dával, ale jak sem byl v autě a pořád vypínal a zhasínal tak sem ti nekoukal na ruce a proto vím prd!!!,
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lenin2001 za Sun Mar 04, 2012 8:05 pm

No budu rád, když mi to popíšeš a nafotíš, není mi jasný, když každé světlo má 2 dráty to připojit na třech místech :-)

lenin2001

Poeet p?íspivku : 30
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Sun Mar 04, 2012 8:35 pm

Hej lenine, nevím co to máš za světla ty, ale já mám tyto v odkazu za 715kč a je tam i návod k montáži a spínací relé už mají v sobě!!!! a opravdu nají 3 dráty, žlutý, bílý, a černý!!! tak se koukni
http://www.ledvyrobky.cz/autolekarna/eshop/5-1-LED-pro-Tuning/25-2-Led-svetla-styl-Audi/5/34-Tvarovana-LED-svetla
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jirin_CZ za Sun Mar 04, 2012 8:39 pm

Lenin ma asi ty obycejny svetla ktery budou chtit jeste navic relatko... :/ Proste dva draty +/- pripojis a sviti... To co ma maky uz jsou ty "chytrejsi" a ty se po pripojeni druheho + ze svetel vypnou... Smile Zitra to nafotim a hodim to sem.. Smile
Jirin_CZ

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Mon Mar 05, 2012 5:15 pm

Zdarec syncí, tak sem nafotil a přihodil to zapojení do tohoto příspěvku, a't je to pohromadě...
Re: denní svícení maky za Sat Dec 24, 2011 12:55 pm
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  VitaKri za Tue Mar 06, 2012 8:26 am

Tak se také chystám na denní svícení. bounce

Na mého Scénica a Grand Scénica po faceliftu se mi nejvíce líbí světla DL-X5: viz foto v galerii: http://www.leddennisviceni.cz/index.php?topMenu=24&cat=1092.
Jen se chci zeptat na přesné umístění podle vyhlášky. Doma jsem si měřil, že prostor mezi okraji těch předních lišt nárazníku je jen 58cm. Měří se vzdálenost od hrany světel nebo od led žárovek? Protože žárovky u těchto led světel jsou ještě další asi 1 cm od hrany - pak by to už vycházelo.

Dále prosím ještě za přesnější popis (a nafocení) připojení.Z té jedné fotky od Makyho zatím nejsem nějak moc moudrý. Mad Zatím jsem pochopil jen zapojení černého káblu. Very Happy
A ještě jak postupovat při zapojování? Je to jedno, který káblík prvně zapojím? Nebo se musí ještě před tím vypojit baterka?
VitaKri

Poeet p?íspivku : 99
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Tue Mar 06, 2012 8:47 am

Zdarec Vitakri a klucí, tak zapojení je podle toho mého obrázku velice jednoduché, černej je jasnej, na - pol baterie, pak je žlutý od deňáku ( já blbec v popisku u obrázku napsal šedivý, ale už sem to opravil) ten je tou červenou spojkou přicvaknutý na ty modrý drátky ze svorkovnice, no ten bílej smotanej je potom jak je kousek neviditelnej, tak potom jde k těm žlutejm do druhé svorkovnice, ale mohl jít klidně přes další spojku na jeden z těch žlutejch. No a baterii sme nevypínali. postup zapojeni je jedno kterým začneš, akorát nezapínej zapalování a necpi kartu do čtečky. Ale pro jistotu to zkonzultuj s jirinem.cz, protože prej každej model to má trochu jinak!!! Já má 2005 1,9. před facem.
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  VitaKri za Tue Mar 06, 2012 9:01 am

Díky.
Ještě ty spojky budou v balení? Nebo si je musím někde sehnat? (Potom co je to za spojky?) Smile

PS. Je potřeba si pak ty světla nechat zapsat do vekýho techničáku? Nebo mě je jen mohou kontrolovat u každé STK?
VitaKri

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Tue Mar 06, 2012 9:58 am

Tak začnu odzadu, do techničáku se to nezapisuje, je to nadstandartní výbava a ta se nezapisuje, pouze musí mít viditelně homologační značku. ( když jí neuvidí, ať si veme polda lupu!), no a k tomu setu, tak v soupravě je mimo spojek, všechno, jsou to normální spojky na kabely, bez přerušení základního vodiče. Z jedné strany do ní je jedna díra průchozí na původní kablík, a z druhé strany jsou 2 díry ta průchozí a jedna na ten novej kablík který chceš napojit. No a po vložení kabílků tu spojku uzavřeš ( otevírá se jako kniha) a zamáčkneš kleštěma takový plíšek, který ty dva kabílky propojí a zacvakneš pojistku. No a ty si musíš koupit 2 a stačí tak na prům. 2 -3 mm. Hotovo. Ano, ano svar v dalším příspěvku přesně!!!!

Naposledy upravil maky dne Tue Mar 06, 2012 10:50 am, celkově upraveno 2 krát
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Tue Mar 06, 2012 10:23 am

svar

Poeet p?íspivku : 2343
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Pule za Tue Mar 06, 2012 2:18 pm

to maky: hoj, maky podle zmíněných stránek a podle fotek máš namontovaný typ DL-X24 (supersvítivé diody), je to tak ? Mohl bys to nafotit za dne za jasna a při oblačnu pro porovnání ? ještě dotaz, máš tam namontovaný ty co se přepínaj automaticky na klasický potkávačky nebo tam máš ten typ co svítí spolu s potkávačkama ? Question
Pule

Poeet p?íspivku : 295
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Pule za Tue Mar 06, 2012 2:41 pm

to co zajímá vitakriho se mi upřímně líbí taky, zajímal by mě rozdíl mezi skutečnou svítivostí za dne mezi již zmíněnými dvěma typy..DL-X24 co má maky a těma DL-X5 co zmiňuje vitakri, aby se dalo porovnat vysoká svítivost se supersvítivými.
Taky bych měl dodat pro Jirin.cz, ve starších příspěvcích si zmiňoval, že půjdeš do těch led pásků co se dávaj přímo do světel jak to mají audiny, tak by mě zajímalo, jestli už to máš namontované a případně tě poprosím o foto.
díky
Pule

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Tue Mar 06, 2012 3:25 pm

Zdar bobule, vitakri a hoši, tak sem tam hodil ještě jedno foto zapojení, ano mám namontovaný ten model DL - X 24, super svítivé, no teď sem fotil to zapojení a nečetl sem tvoje přání, tak až zase vyjedu, ale já sem spokojen, svítivost a viditelnost snad dobrá??? no a mám ty co se automaticky přepínají, na klasický potkávačky, to je podle předpisů - nesmí s denním svícením svítit žádné jiné osvětlení!!!!!- a denní svícení nesmí svítit s žádným světlem ( potkávačky, parkovačky, o mlhovkách ani nemluvě!!!) A dobrý na tom, je že není potřeba žádné další součástky - např. relé ani startér, ani tlumivka. vše je už uvnitř. Malé kompaktní rozměry pak jsou samozřejmostí. Krásně se to vejde do mřížky, nic se nemusí kuchat!!!Jen 4 dírky na 4mm samořezný šroubky a z toho 2 po demontáži nejsou vůbec vidět( jsou nahoru, a ty 2 zepředu jsou malé a také si jich nevšimneš, když je nehledáš. No a ty pásky jak se na ně ptáš, tak ty tam mají také a po zaslání světlometů je snad taky namontujou, ale to už je finančně trochu jiná liga. Ale je to pěkný, to máš pravdu, ale já nekradu ani nechodím s obrazama, tak raděj si koupím nové brzdy!!!!
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  VitaKri za Tue Mar 06, 2012 5:56 pm

Tak jsem oddělal kryt vedle baterky, abych kouknul na ty drátky a jaké bylo mé překvapení, že to tam mám všechno jinak:

Tak teď babo raď co kam připojit. Question
VitaKri

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  berko za Tue Mar 06, 2012 6:02 pm

co připojit ale dát pryč ten blbej dekl to je oříšek
berko

Poeet p?íspivku : 710
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  VitaKri za Tue Mar 06, 2012 7:08 pm

Aha.
A jak se to tedy dává pryč? Odpojit ty dva konektory + vidím tam nějaký šroub velikosti 13, který je připevněn k jakýmusi železnýmu L-ku, na které je napojen nějaký kabel. To musí jít také pryč? Můžu ty konektory jen tak odpojit?
VitaKri

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jirin_CZ za Tue Mar 06, 2012 7:11 pm

Mas vsechno jinak protoze mas model po faceliftu... Smile Tam je vsechno jinak... Smile alien Jinak jeste jsem nevymyslel moje denni sviceni protoze jsem nenasel vhodnou metodu jak to ciste a uhledne namontovat do svetla tak aby to nevypadalo moc poodezrele... Smile

Naposledy upravil jirin_cz dne Tue Mar 06, 2012 7:15 pm, celkově upraveno 1 krát
Jirin_CZ

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Tue Mar 06, 2012 7:13 pm

Pak už jedině zkoušečku a prosvítit kabely, který je čím napájený. jeden kabel bude na + přes spínací skříňku a druhý přes napájení parkovaček. Jak na ně http://grandscenic.forumn.org/t61-pojistky?highlight=pojistky. Teoreticky vzato, ani by se nic odpojovat nemuselo. Stačí nají správný dráty a dopojit
svar

Poeet p?íspivku : 2343
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Tue Mar 06, 2012 7:19 pm

No když se podíváš na tu mou fotku tak ten bílej konektor jde stáhnout dolů " nerozpojit " a za ním by měl být vzadu jeko směrem do auta další konektor s dvouma modrýma drátkama, na který je přidělaný ten žlutej kablík od denního svícení tou červenou svorkou. no a pod tím konektoren do předu od toho bílého co máš zakřížkovaný tou bílou barvou, tak by měl být ještě jeden konektor, kde na dva žluté dráty je na pinu přidělán ten bílej kablík od denního svícení. Ale můžeš ho normálně přidělat taky tou svorkou na ten jeden žlutej. No a to co sem avizoval, tak je tady, auta po faceliftu mají elektriku jinak. Tak jirine-cz. raď
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  VitaKri za Wed Mar 07, 2012 9:01 am

Ahoj Maky.
Ještě se chci zeptat, jak jsi to montoval do té mřížky a jak to máš uchycené? Jen zhora na šrouby (na tu vrchní čásk mřížky)? Nebo i nějak zezadu popř. zdola?
Jde mi o to, že mám to mřížku trochu pochroumanou (sem tam popraskané nějaké žebro, ale jinak drží vcelku) a nerad bych měnil celou mřížku (nová stojí přes 2 tisíce).
A jak jsi postupoval? Musí se sundat celý nárazník a pak vyndat mřížku nebo to jde i bez rozebrání nárázníku?
VitaKri

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  maky za Wed Mar 07, 2012 9:15 am

No tak já sem sundal nárazník, páč sem si neuměl představit kam to picnout a hlavně co je za nárazníkem abych si neprovrtal klimu, nebo chladič!!!, ten náraznik je dole coby dup, hlavně nezapomeň odpojit hadičky na ostřikovače, a mlhovky!!! abys je neutrhl. No a ty světýlka mají takové plechové držáčky a ty sem přišrouboval přiloženejma šroubkama do té mřížky u mlhovek, né mřížky sem nesundaval, normálně sem vzal vrtačku a do těch míst jak sem si označil tak sem malým vrtáčkem udělal zkrz tu mřížku do nárazníku dírky a přišrouboval , protáhl kabílky a vnitřkem sem je vedl a páskoval společně s hadičkou a ostřikovače světel a kabelem mlhovky smerem k baterce. Tam sem je vytáhl podle podběhu nahoru a přivedl do pojistkové skříňky. odpoledne nafotím.

Naposledy upravil maky dne Wed Mar 07, 2012 1:44 pm, celkově upraveno 1 krát
maky

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Pule za Wed Mar 07, 2012 12:44 pm

ahoj všichni, no jak píšeš ten postup, tak k pojistkové skříňce bych to měl zvládnout, ale napojit ty kablíky, kór při zjištění, že mám jako VitaKri jinak udělanou kabeláž a zapojení, si netroufnu, asi mi nezbyde, pokud tu nedá někdo dohromady návod "jak na to" study , než počkat do srazu, přivézt dárečky santa , uplatit znalce z našich řad a požádat o zapojení...
Pule

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: